Zdjęcia ślubne – wywoływać czy nie?

wywoływanie zdjęć ślubnychWspółczesne zdjęcia ze ślubu zawsze posiadają najpierw wersję cyfrową. W takiej sytuacji coraz częściej pary zastanawiają się, czy w ogóle warto jest je wywoływać i dodatkowo za to płacić, skoro można je dostać na wygodnym DVD i trzymać bezpiecznie w komputerze? Mało komu chce się też bawić w projektowanie albumu. Sęk w tym, że dysk w komputerze wcale nie jest miejscem bezpiecznym i po kilku latach ulegnie awarii. To samo jest prawdziwe w przypadku płyt DVD, które po kilku latach tracą swoje właściwości fizyczne i są coraz trudniejsze do odczytania. Pomijamy już fakt po prostu zgubienia płyty. Zresztą czy coś takiego w ogóle można porównać do ponadczasowych fotoksiążek, przy których można spokojnie usiąść i delektować się ich pięknem po latach? Przecież oglądanie tego na ekranie komputera, to zupełnie inne przeżycie.

Można zdecydować się na jedną z 3 form profesjonalnego wywołania zdjęć: album, fotoksiążkę lub fotoalbum. Klasyczny album to po prostu kartonowe stronnice przedzielone pergaminem. Zdjęcia są do stronnic przyklejane obok siebie lub stosuje się jedną dużą odbitkę na całą stronę. Stosować można tutaj w zasadzie dowolna kolorystykę, a liczba różnych materiałów, z których album może być wykonany, nie ogranicza fantazji pary młodej. Fotoksiążka to po prostu książka w twardej okładce. Jej karty są zszywane, rzadziej sklejane przy brzegach. Zazwyczaj stosuje się w niej papier kredowy o podniesionej gramaturze. Zdjęcia na stronach komponuje się w sposób bardzo zróżnicowany, który można ustalić samemu lub zdać się na kreatywność fotografa. Fotoalbum jest najbardziej imponującą formą prezentowania zdjęć. Jego dwie strony to pojedynczy arkusz bardzo ciężkiego papieru (do 800g/m2).

fotoalbum ze ślubuFotoksiążka jest giętka, a fotoalbum jest całkowicie sztywny, co powoduje, że znacznie wygodniej się go przegląda. Układ zdjęć także tutaj zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości autora lub osób zamawiających. Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie antyramy, która wyeksponuje w domu jedno ważne zdjęcie z wesela. Zamiast nowoczesnej antyramy można zastosować oczywiście także klasyczna ramę, która będzie lepiej pasowała do bardziej stonowanych i przytulnych wnętrz.

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl