Na jakim papierze wywołać zdjęcia cyfrowe?

papier do wywoływania zdjęćMimo, że na świecie króluje już od dłuższego czasu fotografia cyfrowa możemy zauważyć, że nadal wiele osób chce mieć zdjęcia w tradycyjnej papierowej formie, gdyż takie wydają się nam być bardziej estetycznymi i stanowią prawdziwą pamiątkę. Obecnie możemy samodzielnie wydrukować zdjęcia bądź też skorzystać z profesjonalnych firm działających w sieci oraz stacjonarnie, które taniej wydrukują zdjęcia a także zagwarantują jakość wydruków. Zanim zdecydujemy się na zamówienie zdjęć wydrukowanych warto zastanowić się nad tym jak według nas powinny one wyglądać. Przede wszystkim trzeba poszukać dobrego papieru. Liczy się rozmiar W każdej firmie dostaniemy przynajmniej kilkanaście różnych rozmiarów zdjęć. Wybierając oferty różnych firm można zdecydować się na wydruki w rozmiarach: 10×15, 11×15, 10×18, 13×18, 15×21, 15×23, 18×27, 21×30 lub 30×45 centymetrów. Na indywidualne zamówienie można również przygotować wydruki wieloformatowe, które mogą mieć nawet 1mx1,5m.

Wybierając rozmiar zdjęcia trzeba sprawdzić jakie formaty ma nasz aparat. Najczęściej przy zamówieniu to my zajmujemy się wygrywaniem zdjęć na serwer, tam możemy sprawdzić format i rozmiar zdjęć i zbadać czy nie zostaną one niebezpiecznie przycięte. Samodzielnie możemy również zająć się kadrowaniem zdjęcia w ramach własnych upodobań i potrzeb. Typ papieru Jeśli uda się nam wykadrować zdjęcie oraz wybrać najlepszy dla nas rozmiar możemy szukać dla siebie odpowiedniego papieru. Przed laty ten wybór ograniczał się jedynie do tego, czy wolimy papier matowy czy błyszczący. Współcześnie działające firmy najczęściej dają nam więcej możliwości i dodatkowo wybierać możemy także papier jedwabisty, perłowy a także specjalnie przygotowywany papier półmatowy. Zazwyczaj ten papier, który ma błyszczący charakter będzie wyglądał lepiej. Jednak matowy będzie miał większą odporność na odbicie się palców a tego nie da się unikać, jeśli będziemy często oglądać zdjęcia. Wybierając album można zdecydować się na papier błyszczący. Jeśli zdjęcia będziemy brali do rąk może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku papier matowy, który będzie wyglądał lepiej.

papier perłowyDobrym rozwiązaniem wydaje się być takżę specjalnie przygotowany papier perłowy oraz półmatowy, gdyż będzie on łączył elementy papieru błyszczącego oraz matowego. W przypadku specjalnego papieru jedwabistego otrzymujemy taki papier, który ma formę podobną nieco do płótna. W ten sposób będzie można przygotować zdjęcia, które będą miały wyjątkowy styl i będą nawiązywać nieco do fotografii z dawnych czasów, z czasów, gdy pojawiały się pierwsze wydrukowane zdjęcia. Taka forma będzie niezwykle elegancka. Najdroższa forma to papier perłowy, który charakteryzuje się sztywnością a co za tym idzie będzie trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Będzie doskonale nadawał się między innymi na wywołanie zdjęć ślubnych.

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl