Jak leczyć wady wzroku?

wada wzroku

Współczesny tryb życia, a więc różnice temperatur, praca przed monitorem, dieta, suche oraz zanieczyszczone powietrze to czynniki mające negatywny wpływ na narząd wzroku. Każdy, kto boryka się z problemami widzenia wie, że są one niebywałym kłopotem, bezpośrednio wpływającym na jakość życia. Ci, którzy z wadami wzroku borykają się z wadami wzroku, zapewne od lat współpracują z zaufanymi specjalistami, dostrzegają także różnice pomiędzy optykiem, okulistą.

Co jednak z tymi osobami, u których wzrok pogorszył się na przykład wraz z wiekiem? Dla tych osób, przygotowaliśmy mały poradnik, który zdecydowanie ułatwi wybór właściwego specjalisty. Gdy dopada nas kłopot ze wzrokiem, instynktownie kierujemy się do okulisty. Rzeczywiście, jest to osoba godna zaufania, znająca się na rzeczy - świadczyć o tym może tytuł lekarski ze specjalizacją okulistyczną. Zakres działań okulisty jest właściwie niczym nieograniczony. Okulista bowiem, posiada uprawnienia zarówno do przepisywania leków oraz soczewek, ale również wykonywania zabiegów chirurgicznych.

Okulista to najbardziej znany ze specjalistów, jednakże wiele osób myli optyka z optometrystą. Ten pierwszy, jest właściwie rzemieślnikiem, wykonującym soczewki. Optyk nie musi kończyć żadnego kierunku studiów, stąd tak duża ilość salonów optycznych. Tymczasem, optomerysta by zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu musi ukończyć odpowiednie, długoletnie studia, jednak nie posiada tytułu lekarskiego. Zgodnie z powyższym, optymerystę można określić jako kogoś, pomiędzy okulistą a optykiem.

Artykuł powstał we współpracy z właścicielem Kliniki Okulistycznej "Twoje Oko".

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl