Idealny makijaż z użyciem mineralnych kosmetyków

mineralne kosmetyki

Kosmetyki mineralne są chętnie wybierane przez takie kobiety, które mają problem wrażliwej cery, albo cerę skłonną do alergii, ponieważ są one naturalne i nie będą powodować podrażnień czy uczulenia. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu kosmetyki będą nakładane inaczej niż tradycyjne. Przede wszystkim spore zainteresowanie klientów budzą z tego względu, że nie będzie trzeba obawiać się reakcji alergicznej. Mogą działać pozytywnie na kondycję cery. Makijaż mineralny prezentuje się tak dobrze jak tradycyjny, dlatego obaw o estetykę nie musimy mieć. Jednak nakładanie go wyglądać będzie nieco inaczej.

Co powinniśmy wiedzieć o nakładaniu kosmetyków mineralnych?

Cechą charakterystyczną tych kosmetyków będzie to, że mają one sypką konsystencję i dlatego w trakcie nakładania mogą się nam osypywać. To będzie powodować, że potrzebujemy wprawy przy ich nakładaniu. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że nie wkłada się pędzla do pojemnika z kosmetykiem, tylko jego niewielką ilość wsypuje się miseczki i tej miseczki produkt będzie się nabierać do aplikacji. Nakładać powinniśmy go po strzepnięciu nadmiaru. Inaczej bowiem zaczną się pojawiać smugi z osypującego się kosmetyku. Należy także uważać na tak zwany efekt maski, który również będzie występował, gdy kosmetyku będzie zbyt dużo. Dlatego lepiej nakładać je stopniowo i aplikację przerwać w momencie, gdy uzyskamy zadowalający nas efekt.

Kosmetyki mineralne, w jaki sposób będziemy nakładać puder mineralny?

Mineralny puder charakteryzuje się inną konsystencją i to jego ważna cecha. Będzie miał lżejszą formułę i dzięki temu nie będzie zatykania się porów, będzie sypki i dlatego nakładanie będzie trudne. Zanim jednak będziemy rozpoczynać pracę ważne będzie wybranie dobrego pędzla. Obecnie proponuje się pędzle flat top albo też kabuki. Wybór tutaj będzie uzależniony od tego jaki ostatecznie efekt będziemy chcieli z nimi uzyskiwać.

Zbite, gęste włosie, które zostaje ścięte na prosto to pędzel flat top, który będzie nieco mocniej działał na cerę ale za to pokrycie będzie zdecydowanie dokładniejsze niż to jakie wykonywać się będzie pędzlem kabuki. To idealna propozycja dla delikatnej wrażliwej cery, gdzie to nakładanie produktu ma być raczej spokojne. Struktura jest tak przygotowana, że nie będzie trzeba się obawiać podrażnień.

Zanim będzie się go nakładać powinno się smarować twarz z użyciem kremu oraz czekać aż będzie się on wchłaniał. Jeśli mamy cerę ze skłonnością do przetłuszczania albo też chcemy matowy efekt można postawić na niewielkie ilości produktów, raczej nie powinno się go sypać na twarz, ale powinien być raczej wcierany, wtedy efekt będzie doskonały. Wcieranie ruchami okrężnymi, zaczynając od policzków daje najlepsze efekty.

Technika nakładania na mokro

W przypadku cery, która będzie pokryta niedoskonałościami będzie trzeba również szukać takich produktów, które będą doskonale kryjące. Dla uzyskania najlepszego efektu krycia będzie to dobra technika aplikacji na mokro. Najważniejsze zadanie, o jakim będzie trzeba zawsze pamiętać to nawilżenie pędzla, którym produkt będzie nakładany. Warto mieć pod ręką wodę oraz atomizer, by ciągle o to nawilżenie dbać. Oprócz tego jest jeszcze technika stemplowania, w ramach której będzie się nakładać kosmetyki zmoczonym wacikiem. Dzięki niej to uzyskiwane krycie będzie rzeczywiście najlepsze, ale niestety trzeba się liczyć z tym, żę takie nakładanie produktu zajmie nam sporo czasu. Dlatego niektórzy nie będą chcieli decydować się na taką formę nakładania ze względu na czas jaki będzie to zajmować.

Zapraszamy na stronę: cleanace.biz

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl