Warunki wynajmu samochodów

wynajem samochodu

Obecnie samochód z wypożyczalni to już nie luksus, szczególnie, gdy mamy czas wakacji. Warto oczywiście poznać jakie mogą być warunki takiego wypożyczenia.

Świetnym przykładem może być sytuacja, w której chcemy zwiedzić Bieszczady a mieszkamy w Gdańsku, albo też mieszkamy na Podkarpaciu a chcemy zwiedzać Hel. Przejazd przez całą Polskę będzie męczący, zajmie wiele godzin, może być niebezpieczny. Dlatego lepszą opcją będzie przelot samolotem a potem wypożyczenie auta na miejscu. Podobnie można na zagranicznych wakacjach zdecydować się na wynajem samochodu, ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli spędzać całych wakacji na plaży i w hotelu. Będzie okazja do tego, by wybrać się gdzieś wypożyczonym samochodem i dzięki temu uda się zwiedzić coś więcej. Jakie kwestie są ważne, gdy chodzi o wypożyczenie samochodu? Paliwo, ubezpieczenie, odpowiedzialność za uszkodzenia – co będzie gdy dojdzie do kradzieży?

Odpowiedni wiek i staż kierowcy

Należy wiedzieć, że nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wypożyczenie samochodu. Zawsze firmy wypożyczające maja swoje rygory. Są one zróżnicowane i dlatego trzeba dokładnie sprawdzać co znajduje się w regulaminie. Standardowo jednak jest taka sytuacja, że kierowca, który dopiero co odebrał prawo jazdy nie ma szans na wypożyczenie samochodu. Dokładnie kwestia wieku jest zapisana w regulaminie wypożyczalni, nie będzie jednakowych przepisów. Firmy wypożyczające wymagają do kompaktowych aut ważne przez rok prawo jazdy i wiek 19 lat. Dla klasy średniej może być to już 21 lat, a jeśli chodzi o samochody z klasy wyższej może być nawet tak, że trzeba mieć 25 lat a prawo jazdy musi być ważne przez trzy lata. Oczywiście tutaj każda firma może mieć swoje konkretne wymagania jakie będzie stawiać i które trzeba będzie brać pod uwagę.

Nie będzie się dało wypożyczyć samochodu na piękne oczy. Wypożyczalnia będzie od nas wymagała odpowiednich dokumentów. Potrzebne będzie prawo jazdy, dokument tożsamości ze zdjęciem taki jak dowód osobisty czy paszport. Zawsze przy wynajmie jest także ważne posiadanie karty kredytowej, a niekiedy jak chodzi o klasę wyższa samochodów może być tak, że konieczne będą dwie karty kredytowe. Tutaj bowiem będzie to bezpośrednio powiązane z kaucją jaką należy uiścić. Jest to albo z góry ustalona kwota dla konkretnych samochodów, albo też będzie to kwota za wynajem plus wartość pełnego baku paliwa. Odpowiednia kwota jest wtedy blokowana na karcie kredytowej osoby wypożyczającej pojazd. W ten sposób firma się zabezpiecza.

Oddajemy samochód w idealnym stanie

Jeśli komuś udało się już przebrnąć przez te wszystkie istotne formalności powinien również dowiedzieć się jakie są warunki wypożyczenia. Auto musi wracać do wypożyczalni w takim samym stanie w jakim z niej wyjechało. Samochód wyjeżdża z pełnym bakiem i w takim samym stanie będzie wracał do wypożyczali. Paliwa należy oczywiście uzupełnić pod korek. Jeśli nie będziemy wypełniać baku powinniśmy za te występujące braki dopłacić zgodnie z cennikiem wypożyczalni. Należy także zaznaczyć, że samochód nie daje wolności i koszty popełnianych wykroczeń będziemy musieli ponosić. Wszystkie kwestie związane z opłatami parkingowymi również będą po naszej stronie.

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl