Szkolenia motywacyjne czy sposoby na motywację? Poznaj sekrety milionerów!

motywacja

Bardzo istotnym czynnikiem w trakcie prowadzenia biznesu będzie motywacja. Z doświadczenia wiemy, że to sprawa niedoceniana przez wielu przedsiębiorców. W jaki sposób będzie można to wykorzystywać w biznesie?

Najlepiej będzie pytać o tych, którzy osiągnęli w biznesie już całkiem sporo. Zadaliśmy biznesmenom właśnie pytanie o to jak można osiągnąć sukces. Te odpowiedzi niekiedy były nawet nieco zaskakujące i dające wiele do myślenia. Jednak tak naprawdę w dużej mierze były to bardzo zbliżone do siebie odpowiedzi. 

Cel = źródło motywacji 

Wielu przedsiębiorców nie miało sprecyzowanego dokładnie celu biznesowego. Ich celem była miesięczna kwota do zarobienia. Wiele takich osób w ogóle nie ma konkretnych zadań do wykonania, ale ich jednym celem jaki będzie się liczył będzie to wyłącznie przygotowanie takich działań, które pozwolą osiągnąć najlepszy efekt, by zarobić tą właśnie założoną kwotę. Dla tych osób często właśnie samo zarabianie jest najbardziej atrakcyjne i najważniejsze. 

Autorytet motywacyjny 

Praktycznie każdy co kilka dni poświęca czas na zagłębienie się w studiowanie biografii innych osób, które miały na koncie miliony. Czytają. Oglądają. Analizują. Po co to robią? Przede wszystkim chcą siebie przekonać, że się da,  że można dużo zarobić. Co dodatkowo tutaj można dodać? Prosty sposób na wzmocnienie przekonania, które jest motorem napędowym w walce o duże pieniądze. 

Zmotywowani pracownicy 

Duży nacisk te osoby kładą na to z kim będą prowadzili współpracę. Tutaj, gdy pyta się o kontekst liczą się między innymi emocjonalne reakcje. Osoba taka powinna spełnić kilka istotnych warunków. Liczy się dyspozycyjność, dodatkowo trzeba być osobą godną zaufania i o dobrych poglądach, które będą pasowały do właściciela takiej firmy. Dla nich to sztywne wytyczne. 

Pasja – motywacja – zarabianie 

Pasją dla tych osób będzie właśnie zarabianie. Są oni wkręcenie w ten proces, tak że nie są w stanie bez tego żyć. Raczej nikt z nich nie chwali się inną pasją niż ta, na której będzie mógł zarabiać. Oczywiście nie musi to być zawsze zła droga, to już będzie zależeć od konkretnych osób. 

Sens życia i siła napędowa 

Takie osoby często powtarzają, że człowiek nie żyje po to, by biedować, ponieważ to nie będzie prowadzić do niczego korzystnego. Mamy żyć po to, by właśnie korzystać z życia. Chodzi o to, że mamy mieć możliwości pozwolenia sobie na lepsze ubrania czy udane wakacje. 

To ‘coś’ – ludzkie gesty i odruchy 

TO taki element, którego słowami trudno będzie opisać. To tak naprawdę trzeba przeżyć. Gdy chodziliśmy ulicami miast każda z takich osób pokazywała, że ma lekką rękę i odruch serca. Kupowali głodnym jedzenie, dawali grajkom duże pieniądze do kapelusza, zostawiali w restauracjach duże napiwki. Według nich pieniądz musi płynąć, cały czas. Nie ma tutaj pokazywania czegoś na pokaz, ale takie zachowania to właśnie ich sposób na zwykłe życie. To właśnie w ten sposób chcą oni funkcjonować i taki model zachowań u siebie rozwijają dlatego nie zmieniają tych zachowań, tylko dalej chcą właśnie żyć pieniądzem.

 

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl