Rynek wynajmu aut w Polsce – statystyki, dane, wskaźniki

wynajem aut

Analiza rynku wynajmu samochodów oraz wypożyczalni pokazuje nam, że ten rynek jest zdominowany przez marki globalne oraz duże polskie firmy. Globalne firmy mają na naszym krajowym rynku udział na poziomie 45%. Natomiast Express rent a car a więc największa polska marka aż 20% udziału. Raport pokazuje wiec jak funkcjonuje ten rynek. To pewna szansa na przybliżenie tego jak w naszym kraju wygląda specyfika wypożyczania samochodów oraz możliwość zaprezentowania danych, które nie były nigdy publikowane. Prezentujemy więc również wskaźniki, które odnoszą się do charakterystyki tego tynku w naszym kraju.

Dane udało się zgromadzić na podstawie różnych dokumentów, analiz oraz ogólnie dostępnych danych, które były publikowane w ramach prasy specjalistycznej. Niestety nie da się określić jak to będzie wyglądać dokładnie. Rynek jest bowiem zbudowany albo o firmy działające jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo też w oparciu o jednoosobowe działalności gospodarcze. Z tego powodu nie ma obowiązku publikowania corocznych sprawozdań finansowych i wszystkie informacje należą wyłącznie do przedsiębiorstw.

 

Rezerwacja samochodu przez udział brokera daje nam najniższą cenę i jednocześnie najwyższą jakość. W kanale internetowym rezerwacji wynajmu aut okazuje się, że firmy, które pośredniczą w branzy mają już udział ponad 50 rynku i z każdym rokiem mamy wzrost na tym polu. Ciekawym parametrem jest również informacja o tym, że rocznie dochodzi do 17 mln wynajmów aut w naszym kraju. W sumie działa u nas już ponad 1000 wypożyczalni, jeśli weźmie się pod uwagę małe firmy.

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl