Popularność turystyki medycznej w Polsce

turystyka medyczna

Jeszcze dekadę temu, ciężko było sobie wyobrazić że nasz kraj, jest, bądź dopiero stanie się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc, pod kątem turystyki medycznej. Od lat, polska turystyka medyczna rozwija się niezwykle prężnie, a wszystko rozpoczęło się na dobre w 2008 roku, kiedy to nastąpił przełom w właśnie w tej branży turystycznej. Od tamtej pory, polska turystyka medyczna rozwija się niezwykle dynamicznie, by oferować swoim pacjentom coraz więcej i więcej. Na szczególną uwagę zasługują kliniki, które cechuje wyposażenie na wysokim, europejskim poziomie.

 

Dental treatment abroad - 4healthtravel

 

Dodatkowo, krajową medycynę turystyczną tworzą ludzie z pasją, o dużym doświadczeniu oraz ogromnych kwalifikacjach. Te wszystkie elementy składają się na niezwykłą popularność tej gałęzi medycyny, jednak warto również wspomnieć, że zainteresowanie medycyną w Polsce ma swoje źródło również w cenie, gdyż zabiegi zarówno z zakresu medycyny estetycznej, stomatologii czy też okulistyki kosztują zdecydowanie mniej, niż w porównaniu do cen z klinik zza zachodniej granicy. W niektórych przypadkach różnica cenowa dochodzi nawet do 80 procent. Kolejnym atutem polskiej turystki medycznej, jest już wcześniej wspomniany wysoki poziom oferowanych usług bez długiego oczekiwania na zabieg czy to stomatologiczny czy też okulistyczny. A to wszystko pod kuratelą świetnie wykształconej kadry medycznej, która włada wieloma językami, co ułatwia komunikację pomiędzy pacjentem, a personelem.

Dzięki tym wszystkim elementom, zauważa się że zagraniczni turyści nie odbywają jedynie jednorazowych wczasów, ale regularnie odwiedzają nasz kraj w środku Europy w celach medycznych. A jakie zabiegi wśród pacjentów są najbardziej popularne? Goście zza zachodniej granicy najczęściej decydują się na zabiegi stomatologiczne, ponieważ bardzo cenią sobie polskich specjalistów. Te pozytywne opinie, sukcesywnie wpływają na dynamiczny rozwój polskiej turystyki medycznej, w rezultacie powoli staje się jedną z głównych gałęzi nie tylko turystyki,ale i krajowej gospodarki w ogóle.

More...

Powiązane artykuły

Partner

www.styropiantarnow.com.pl